AGM та EFB акумулятори та їх переваги над свинцево-кислотними стандартними батареями

AGM та EFB акумулятори та їх переваги над свинцево-кислотними стандартними батареями

Автор: Диана Дата: 07.02.2023 Переглядів: 10515 Коментарі: 0

Автомобільний акумулятор чи не найважливіша частина автомобіля. На сьогоднішній день ринок надає достатній вибір цього пристрою на ваше авто. Тому в цій статті ми спробуємо розібратися у відмінностях, а також у плюсах та мінусах представлених у продажу акумуляторів.

У сучасних автомобілях існує багато додаткових зручностей, на які потрібна додаткова енергія. Такими зручностями є підігрів сидінь, автономний підпусковий підігрівник двигуна, а також сигналізація. Все це працює від акумулятора, при вимкненому двигуні та тягне чимало енергії.

На сучасному ринку вибору автомобіля стали все частіше зустрічатися моделі із системою "START-STOP". Вона передбачає автоматичне вимикання двигуна під час будь-якої зупинки автомобіля, та автоматичне включення при повторі ходу. Ця функція скорочує викиди вихлопних газів в атмосферу, що робить транспортний засіб менш токсичним для навколишнього середовища, а також економить кошти з вашого бюджету за рахунок скорочення споживання палива. Але з іншого боку, таке оснащення автомобіля створює дуже велике навантаження на акумулятор, з яким звичайний свинцево-кислотний акумулятор може не впоратися і це зменшить термін його служби чи не вдвічі. Тому, з удосконаленням функцій автомобіля та поліпшенням його характеристик, як для користувача, так і для навколишнього середовища, на ринку з'явилися нові акумулятори, здатні витримати сильніші навантаження та забезпечити швидше відновлення батареї, а також високий пусковий струм. Такими акумуляторами є батареї із системою AGM та EFB. Про їх особливості ми й говоритимемо у цій статті.

Почнемо із звичайних свинцево-кислотних акумуляторів. Таких на ринку представлено безліч, вони виграють у акумуляторів нового покоління доступною ціною та впізнаваністю. Але з розвитком автопрому та покращенням комфорту, а також додаванням нових додаткових функцій в автомобілях, все більше автолюбителів переходить на більш високотехнологічні акумулятори. Потрібно відзначити, що всі акумуляторні батареї, описані в цій статті, є спочатку свинцево-кислотними за своєю структурою, просто з покращеною та більш розвиненою сучасною технологією, як з технічного боку характеристик, так і в плані виробництва. До недоліків звичайних свинцево-кислотних акумуляторів можна віднести швидкий саморозряд, чутливість до сильної вібрації, постійна перевірка роботи акумулятора та заливка дистильованої води, корозія решіток, і, як наслідок, обсипання пасти і коротко замикання. Також їх не можна довго зберігати в розрядженому стані, і вони не підходять для роботи на автомобілях із системою "START-STOP". З плюсів відносно низька ціна, доступність, стабільність струму, що подається, стійкість до перепадів напруги.

Що таке AGM акумулятор?

AGM означає Absorbent Glass Mat. Головна відмінність від звичайного свинцево-кислотного АКБ полягає в тому, що в AGM-акумуляторі електроліт увібраний у дуже пористий сепаратор зі скловолокна, надійно стиснутий з пластинами. Такі АКБ виготовляються в повністю закритих корпусах, що не обслуговуються, що зводить википання рідини до мінімуму, а її переливання взагалі відсутнє. AGM батареї можна встановлювати практично у будь-якому положенні. Зносостійкість приблизно від 5 років у режимі, що часто працює. Саморозряд у таких акумуляторів мінімальний, приблизно 50% за півтора роки. Однак не потрібно їх повністю розряджати. У такому випадку батарея технології AGM може втратити до 55% своїх властивостей. Заряджати акумулятори звичайним зарядним пристроєм так само не варто, оскільки це може призвести до виходу акумулятора з ладу. Краще подбати про покупку спеціального зарядного пристрою, який зможе витримати та провести через себе високий імпульсний пусковий струм. До речі, струми холодного прокручування у цих акумуляторів вищі, ніж у стандартних свинцево-кислотних, що має на увазі кращу роботу в умовах низьких температур. Ще одним плюсом таких батарей є те, що до стандартного корпусу можна додати 1-2 додаткові свинцеві пластини, з чого випливає, що акумулятор буде ще потужнішим. Більше свинцю – вища потужність. З мінусів такого акумулятора хіба що ціна, але вона виправдана тим, що власник машини купує пристрій, що повністю не обслуговується, і змінює його через відчутно тривалий термін служби батареї.

Що таке акумулятори технології EFB?

EFB – абревіатура Enhanced Flooded Battery, що означає покращений рідко заповнений акумулятор. Це щось середнє між звичайним свинцево-кислотним та акумулятором технології AGM. Його особливостями є потовщені свинцеві пластини, якщо їх порівнювати зі свинцево-кислотними батареями, поміщені плівкою з мікроволокна. Це має на увазі, що пластини завжди знаходяться у вологому стані і утримують на своїй поверхні більше активних компонентів протягом більшого часу. Так само ця плівка затримує пасту, що обсипається, нанесену на пластини, що у свою чергу запобігає несподіваному замиканню і продовжує термін служби акумуляторної батареї. Відповідно, отримуємо більш стійкі до глибоких розрядів акумулятори. Також вони підходять для автомобілів із системою “СТАРТ-СТОП”. Електроліт тут все ж таки перебувати в рідкому стані, тому перевертати такий акумулятор більше, ніж на 55% не варто. Однак він стійкіший до вібрації, ніж звичайна свинцево-кислотна (WET) батарея. Хочеться додати, що акумулятори EFB, як і AGM, виготовляються такими, що повністю не обслуговують, що спрощує їх використання.

З представлених на автомобільному ринку, зокрема в нашому інтернет-магазині, ви можете знайти акумулятори різної цінової категорії, виготовлені за різною методикою. Як свинцево-кислотні; АКБ виготовлені за гібридною технологією; так само виготовлені за технологією Са/Са, так і EFB та AGM. Представлені як українські виробники, так і найкращі європейські та азіатські бренди. Ми пропонуємо продукцію виробника Exide - Всесвітньо відомої корпорації, третьої в США з виробництва автомобільних стартерних батарей, яка посідає друге місце за обсягом постачання акумуляторів у Європі, у тому числі і AGM – для найсучасніших моногібридних автомобілів, обладнаних системою Start-Stop. А також, акумулятори Varta, вони відомі своєю якісністю, надійністю, витримкою, стабільністю роботи. АКБ виготовляються для легкових та вантажних автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів. Досвід у виготовленні, постійна робота інженерів над покращенням властивостей та характеристик зробили німецькі батареї відомими у всьому світі.

  У нашому асортименті також представлені відомі торгові марки: ROCKET, SOLITE R, EUROSTART, KRAFT, BERGA, ELECTRON, та багато інших.

Акумулятори українських заводів: Мегатекс (MERCURY) та запорізькі акумулятори (GREEN POWER і ENERGIA).

Детальну інформацію про виробників і наш широкий асортимент товарів для авто, можна ознайомитися на сайті. Ми впевнені, що при необхідності кожен клієнт нашого магазину зможе знайти та придбати акумулятор під свої потреби, зі швидкою доставкою як по Києву, так і по всій території України.

Пов'язані товари

Коментарі

Написати коментар