Яку оливу заливати в бензинові та дизельні генератори

Яку оливу заливати в бензинові та дизельні генератори

Автор: Диана Дата: 03.03.2023 Переглядів: 1515 Коментарі: 0

Вибір належної оливи для вашого генератора та її своєчасна заміна є однією з показників довгої служби електростанції. Хотілося б відразу відзначити, що вибір оливи повинен здійснюватися за рекомендацією виробника, написаного в правилах експлуатації. Але якщо чомусь вона відсутня, у цій статті ви знайдете відповідь на головне запитання "Яку оливу заливати у генератор?"

 

Для правильного вибору оливи для бензинового або дизельного генератора потрібно трохи зрозуміти термінологію. Що означають знаки 0W-30, 5W-30, 10W-40, 15W-30 тощо. Перша цифра - це індекс в'язкості при запуску двигуна при мінусовій температурі. Відповідно до загальновизнаної класифікації SAE, олива з маркером 0 використовується при температурі -40 ° C відповідно 5W при -35° C тощо. Буква W означає в'язкість. Цифри після W означають індекс в'язкості при робочій температурі двигуна.

 

Олива для двохтактних генераторів позначені 2T і підходять для будь-яких двохтактних бензинових генераторів. З чотирьохтактними генераторами трохи складніше. Дуже часто автомобілісти шукають позначення 4T на оливі або маркеровку "для генераторів", помилково вважаючи, що звичайна моторна олива не підходить для станції. Але це не так, оскільки загальна конструкція двигуна не відрізняється від автомобіля. Будь-який автомобільний двигун є чотирьохтактним,  отже олива, що підходить для автомобіля, підходить і для вашого генератора.


 Для двохтактного бензинового генератора, вже давно винайдено оливу, яка одночасно змащує деталі ідеально, розчиняється в бензині і має чудові показники при запуску двигуна в низьких температурних умовах. Така олива позначена 2T - це тип моторних олив, що використовуються в двигунах внутрішнього згоряння палива.

 

Оптимальна в характеристиках для чотиритактного генератора 10W30 та 10W40. Олива для генератора 10W30 з високоякісною напівсинтетичною базою та спеціальним пакетом добавок забезпечує високоякісний захист усіх частин двигуна генератора та безпроблемного холодного запуску навіть при температурі -25 ° C, а також відмінне відведення тепла в умовах роботи до +25 ° С.

 

Олива для генератора 10W40 стане хорошим вибором майже для всіх бензинових генераторів, що застосовується як у зимові, так і в літні періоди. Олива з високим показником в'язкості дає стабільність товщини плівки в різних умовах роботи двигуна протягом усього терміну служби. Забезпечує чудову безпеку частин двигуна від корозії. Підходить для режиму температури від +40 ° С до -30 ° С. Незважаючи на те, що її можна назвати майже універсальною, 10W40 має щільність вище ніж 10W30, тому вона може не бути придатною для деяких типів генераторів, для яких від початку було винайдено більш рідку оливу для підвищення продуктивності.

 

Вибираючи оливу для дизельних генераторів, деякі їх функції повинні бути враховані. Для генераторів потужністю понад 50 кВт, олива повинна мати високі показники промиваючих речовин. Це необхідно, щоб ізольована сажа та оксид під час роботи станції не засмічували звичайну оливу, а умови між її заміною були довшими. Також така олива повинна інтенсивно захищати поршневі кільця, циліндри двигуна, вкладиші та інші компоненти двигуна, оскільки в дизельних генераторах збільшували теплову напругу, а олива повинна працювати при таких температурах, не втрачаючи властивостей до встановленого періоду заміни. У цьому випадку підходять оливи для вантажного транспорту. У них є всі вищезазначені вимоги. Однак тут також варто розглянути в'язкість оливи та за яких температурних умов генератор повинен працювати. А ще краще, враховуйте рекомендації виробника для певної одиниці товару. Що стосується дизельних генераторів нижчої потужності - тут ви можете використовувати звичайну моторну оливу. Те саме, що і для генераторів бензину.


Ми хочемо зазначити, що майже кожен другий випадок несправності генератора - це неправильний вибір оливи або її заміни після тривалого періоду роботи, коли олива віддала весь свій ресурс і перестала виконувати свої функції. Це в найкращому випадку може призвести лише до передчасного пошкодження двигуна, а в гіршому випадку до несправного зриву та неможливої ​​подальшої роботи генератора. Щоб цього не сталося, ми хочемо поділитися рекомендаціями, як замінити масло в генераторі:


1. Масло в новому генераторі повинно передати так званий "обкат". Це передбачає повну зміну масла не більше ніж через 20 годин роботи. Необхідно це зробити, оскільки з моменту зборки генератора та його транспортування до продажу,  деталі можуть бути покриті мікрочастинками пилу та заліза ще на заводі. Нова олива, як би промиває двигун і створює основу для своєї майбутньої стабільної роботи.

2. Змінюйте оливу лише на теплому двигуні. Для цього 10-15 хвилин роботи генератора буде достатньо. Таким чином, олива стікає швидше і не буде застоюватися між деталями.

3. Перевірте рівень оливи перед кожним включенням генератора, а також після вимкнення. Це допоможе зберегти свою ефективність протягом тривалого періоду.

Усі вищезазначені оливи у їх властивостях (допусках) та характеристиках підходять для генераторів Forte, Honda (Honda), Hyundai, Huter, Atlas, Copco, Caterpillar.

Ви можете придбати оливу для генератора в нашому інтернет -магазині «АвтоАптека» за вигідною ціною та швидкою доставкою по Києву та всій території України. 

Пов'язані товари

Коментарі

Написати коментар