Вихлопні системи

Вихлопні системи

Під час роботи двигуна транспортного засобу продукуються продукти згоряння. Вони відрізняються токсичністю і прогріваються до високої температури. Для того щоб вивести їх з циліндрів і при цьому рівень забруднення навколишнього природного середовища був на мінімальному рівні, в автомобілях встановлюється вихлопна система. Також вона покликана максимально обесшуміть роботу двигуна під час руху машини.

Вихлопна система автомобіля складається з безлічі компонентів, основними є:

 1. випускний колектор, цей компонент покликаний охолоджувати циліндри ДВС і виводити гази;
 2. каталізатор, він усуває з відпрацьованим газів компоненти, які можуть завдати найбільшої шкоди оточенню;
 3. лямбда-зонд, цей кисневий датчик призначений для фіксування кисню в відпрацьованих газах ДВС. Лямбда-зонд є одним з найбільш зношуються компонентів вихлопної системи, оскільки він постійно контактує з відпрацьованими газами. Ресурс датчика залежить від якості використовуваного палива і справності ДВС в цілому;
 4. резонатор, його ще називають "попередніми глушником", знижує рівень шуму при роботі ДВС, зменшує температуру вихлопних газів (ця особливість спрямована на продовження терміну служби глушника автомобіля) і вирівнює перепади тиску вихлопів. Несправності резонатора можуть привести до збільшення витрати палива, виходу з ладу глушника, втрати потужності двигуна і т.д .;
 5. глушник, цей компонент покликаний перетворити енергію звукових коливань в теплову енергію, знизивши тим самим рівень шуму двигуна.

Ігнорувати навіть незначні на перший погляд несправності вихлопної системи не можна, адже вони можуть призвести до ремонту, який для власника авто «влетить в копієчку» і стати причиною отруєння водія та пасажирів отрутами, і навіть причиною загоряння авто.


Вихлопна система машини пов'язана з функціонуванням великої кількості вузлів автомобіля , тому якщо Ви помітили хоча б один із зазначених нижче ознак її несправності, Вам слід звернутися до фахівців:

 • зміна акустичного фону вихлопу, багато автолюбителів часто пов'язують цю проблему з несправністю самого двигуна, але це зовсім не так;
 • в салоні автомобіля пахне відпрацьованим димом, не звернути увагу на це практично неможливо;
 • під час руху автомобіля, особливо по нерівних дорогах, чується дзенькіт, який свідчить про тому, що стосується глушника до рами або днища;
 • нагрівання підлоги в салоні (свідчить про те, що вихлопні гази не остуджуються до необхідної температури і не виводяться з автомобіля, це може спровокувати пожежу в машині);
 • зовнішні пошкодження на глушнику і т.д.

Більшість з цих ознак легко помітить будь-який власник авто, проте все ж рекомендується проходити регламентне ТО не рідше разу на рік з метою перевірки справності цього важливого вузла. Вчасно виконана професійна діагностика допоможе Вам добре заощадити і попередити серйозну проблему.

Де виконують ремонт вихлопної системи?

Довіряти ремонт вихлопної системи і її діагностику слід тільки професіоналам СТО "АВТОАПТЕКА" в Києві. Вони не тільки володіють глибокими знаннями в області машинобудування і мають великий досвід роботи з автомобілями різних марок і моделей, а й відрізняються пунктуальністю і ввічливістю, тому співпрацювати з ними - суцільне задоволення. Додатково тут Ви можете придбати акумулятори на будь-який смак, масла . Фахівці СТО "АВТОАПТЕКА" надають такі види послуг в області ремонту вихлопної системи :

 • заміна глушника;
 • зняття і установка вихлопної системи;
 • заміна гофри вихлопної системи;
 • заміна лямбда-зонда.

Дізнатися вартість робіт можна у співробітників станції технічного обслуговування "АВТОАПТЕКА". Якщо ж Ви не знаєте який тип робіт буде потрібно Вашому автомобілю і тільки розумієте наявність проблеми, то фахівці зроблять діагностику і після цього узгодять з Вами ціну на ремонт і необхідні запчастини. У магазині "АВТОАПТЕКА" Ви можете купити якісну автохімію .

Також СТО «АВТОАПТЕКА »виконує заміну робочого гальмівного циліндра, регулювання ручного гальма, установку впускного колектора, заміну дизельного фільтра, заміну масла в двигуні, прокачування зчеплення, перевірку витоку холодоагенту, заправку системи кліматизації, заміну важеля передньої підвіски і багато іншого.

Вихлопна система: роль у роботі автомобіля


Вихлопна система являє собою одну з основних систем машини, функціональне призначення якої полягає у випуску відпрацьованих газів з камери згоряння двигуна. По суті від справності вихлопної системи залежить ефективність роботи двигуна автомобіля. Вона складається з:

 • глушника;

 • середньої труби;

 • приймальної труби;

 • гофри (знижує вібрації, що виникають в роботі двигуна);

 • резонатора (його робота спрямована на зниження шуму при роботі машини);

 • каталізатора (займається перетворенням токсичних газів, тому термін його експлуатації зазвичай значно менше ніж у інших елементів);

 • випускного колектора;

 • вихлопної труби.

Її робота спрямована на:

 • оптимізацію витрат палива транспортного засобу;

 • зниження токсичності викидів газів в навколишнє середовище;

 • захист пасажирів і водія автомобіля від вихлопних газів;

 • ступеневе приглушення звукової хвилі від роботи двигуна до рівня, який не завдає дискомфорт оточуючим.

Як і всі системи автомобіля вихлопна система потребує періодичної заміни запчастин внаслідок їх природного зносу (зазвичай виходу з ладу сприяє іржа, що виникає внаслідок перепаду температур і конденсату в резонаторі і глушнику) або поломки. Про те, що пора купити вихлопну систему, замінити каталізатор або ж про те, що труба для вихлопної системи потребує заміни дізнатися не важко. Будь-який автолюбитель здатний виявити несправність в системі, оскільки вона супроводжується:

 • потраплянням вихлопних газів в салон машини;

 • стрибками оборотів двигуна на холостому ходу;

 • гучною роботою двигуна і характерним ревом;

 • погіршенням тяги і прискорення двигуна;

 • появою кіптяви на деталях.

Для того щоб визначити точно, яка деталь потребує заміни і причини її поломки найкраще звернутися до фахівців. Нехтувати техоглядом або цими явними ознаками несправності системи не варто, оскільки повна заміна вихлопної системи - процедура досить дорога. Але якщо так склалося і все ж пора прийшла її замінити, то купити вихлопну систему або окремі її елементи найкраще в компанії «Автоаптека».


Чому варто замовляти запчастини в інтернет-магазині «Автоаптека»?

На онлайн-полицях магазину представлені елементи вихлопної системи, що відповідають найвищим стандартам якості. Магазин поставляє оригінальні запчастини за найкращими цінами, а завдяки добре розвиненій логістичній мережі доставлення замовлень здійснюється в максимально стислі терміни. «Автоаптека» має широкий асортимент глушників, вихлопних труб і інших запчастин для автомобілів Chevrolet, Peugeot, Mitsubishi, Renault, Nissan і інших марок. Практично всі виробники пропонують вихлопну систему з нержавіючої сталі, саме вона за умови регулярного техогляду, здатна гарантувати максимально тривалий термін експлуатації обладнання. Якщо при виборі запчастин виникнуть труднощі, то менеджери компанії завжди допоможуть підібрати потрібний елемент вихлопної системи серед широкої лінійки товарів. Завдяки «Автоаптека» Ваш залізний кінь буде на ходу вже за декілька днів.